Ζωοτέχνης-Γεωπόνος Ζωικής Παραγωγής

Τομέας/Κατηγορίες Εργασίας: Άλλα
Τοποθεσία: Κύπρος, Λευκωσία
Δημοσιεύθηκε πριν από: 2 εβδομάδες
Λήγει σε 2 εβδομάδες
Reference Number: FJ105006

Περιγραφή Θέσης

Η Mavromatis Employment Bureau για λογαριασμό πελάτη της αναζητά  γεωπόνους ζωικής παραγωγής και ζωοτέχνες / τεχνολόγους ζωικής παραγωγής για σταθερή εργασία στην περιοχή της Λευκωσίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταρτισμός σιτηρεσίου, παρακολούθηση και έλεγχος της σωστής διατροφής, του ποτίσματος και του περιβάλλοντος των ζώων
  • Παρακολούθηση της υγείας του ζωικού πληθυσμού, διαχωρισμός και ειδική διαχείριση των ασθενών ζώων, έλεγχος της πορείας υγείας τους
  • Διακίνηση, Παρακολούθηση και Απογραφή του Ζωικού κεφαλαίου
  • Συμπλήρωση όλων των απαραίτητων ενεργειών και στοιχείων στα ανάλογα συστήματα
  • Καταγραφή τεχνικών αναγκών και παραγγελίες αναλωσίμων υλικών καθώς και μέριμνα για την καλή κατάσταση του εξοπλισμού
  • Προγραμματισμός και παραγγελία τροφών για την κάλυψη των αναγκών της μονάδας
  • Διεξαγωγή μετρήσεων και ελέγχων σύμφωνα με τις διαδικασίες
  • Υπεύθυνος για την εφαρμογή και καταγραφή του προγράμματος υγειονομικών εργασιών καθώς και της διαχείρισης των απορριμμάτων – αποβλήτων εντός και εκτός του χώρου ευθύνης του

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης (Ζωικής Παραγωγής)
  • Καλή γνώση τουλάχιστον Αγγλικής Γλώσσας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργιών MS Office

Προηγουμένη επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν

Παροχές :

  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης.
  • Ικανοποιητικός μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Συνεχής υποστήριξη και εκπαίδευση.
  • Δυνατότητες εξέλιξη

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι που διαθέτουν τα προαναφερομενα προσόντα μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη διεύθυνση [email protected]

Κύπρος, Λευκωσία