Λειτουργός Αγορών

Τομέας/Κατηγορίες Εργασίας: Διοίκηση επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ - Social Media
Τοποθεσία: Κύπρος, Λευκωσία
Δημοσιεύθηκε πριν από: 1 μήνα
Λήγει σε 1 ώρα
Reference Number: FJ106493

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία Πέργαμος δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση της θέσης Λειτουργός Τμήματος Αγορών για μόνιμη εργασία στα Κεντρικά γραφεία στην Μακεδονίτισσα.

Καθήκοντα εργασίας:

  • Ετοιμασία και ανάλυση report για την λήψη στρατηγικών αποφάσεων αναφορικά με τα εμπορεύματα
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εξωτερικού για διαχείριση παραγγελιών
  • Ετοιμασία και έλεγχος παραγγελιών
  • Χειρισμός εισαγωγών της εταιρείας
  • Ολοκλήρωση διαδικασίας κοστολόγησης
  • Χειρισμός προγράμματος για κωδικοποίηση
  • Ανάλυση τάσεων αγοράς
  • Ανάπτυξη, εφαρμογή και διαχείριση των στρατηγικών στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που διατηρεί η εταιρεία (Facebook, Instagram, Blog) σε συνεργασία με την εταιρεία marketing που συνεργαζόμαστε
  • Ετοιμασία περιεχομένου για δημοσίευση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με σκοπό την δημιουργία, διατήρηση και επέκταση του engagement των ακολούθων
  • Καταχώρηση προϊόντων και ενημέρωση του περιεχομένου του e-shop σε συνεργασία με την εταιρία που συνεργαζόμαστε
  • Καθημερινή υποστήριξη λειτουργίας του e- shop

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στον κλάδο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing , Logistics ή άλλο συναφή κλάδο
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, γραπτή και προφορική
  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και MS Office
  • Εμπειρία σε λογισμικά προγράμματα (ERP) εμπορικής εταιρείας
  • Υπευθυνότητα, ακρίβεια, προσοχή στη λεπτομέρεια και οργάνωση
  • Αντίληψη σε θέματα διακόσμησης και στις τάσεις της μόδας των προϊόντων της εταιρείας θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν
  • Εργατικότητα, πρωτοβουλία, ανάληψη ευθυνών, ομαδικότητα

Απολαβές

  • Πενθήμερη εργασία (Δευτέρα – Πέμπτη 08:00-17:00 και Παρασκευή 08:00-14:00)
  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και πείρας
  • Ευκαιρίες για ανέλιξη

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως στείλουν βιογραφικό σημείωμα στο [email protected]  με θέμα ¨Λειτουργός Τμήματος Αγορών¨.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Κύπρος, Λευκωσία