Βοηθοί Συριακής Κουζίνας

Τομέας/Κατηγορίες Εργασίας: Βοηθοί Κουζίνας / Λάντζα
Τοποθεσία: Κύπρος, Λάρνακα
Δημοσιεύθηκε πριν από: 2 εβδομάδες
Λήγει σε 2 εβδομάδες
Reference Number: FJ126341

Περιγραφή Θέσης

Η Mavromatis Employment Bureau ltd αναζητά για λογαριασμό πελάτη της- επενδυτική εταιρεία- βοηθούς συριακής κουζίνας για εργασία σε mall  στην Λάρνακα της Κύπρου, το οποίο θα ξεκινήσει τη λειτουργία του στα τέλη Ιουλίου του 2021.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση της λίστας προετοιμασίας που δημιουργούν οι σεφ για τον προγραμματισμό των καθηκόντων
  • Επισήμανση και αποθήκευση όλων των υλικών σε ράφια, ώστε να είναι οργανωμένα και εύκολα προσβάσιμα
  • Μέτρηση της ποσότητας υλικών και καρυκευμάτων που θα χρησιμοποιηθούν στη μαγειρική
  • Προετοιμασία των υλικών μαγειρικής, πλύσιμο & τεμαχισμός πρώτων υλών
  • Ανάληψη βασικών καθηκόντων μαγειρικής
  • Παρασκευή απλών πιάτων
  • Διατήρηση καθαρής και τακτοποιημένης κουζίνας (πλύσιμο πιάτων, αποστείρωση επιφανειών κλπ)
  • Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων και άλλων ειδών
  • Συμμόρφωση με τις διατροφικές οδηγίες και τους κανόνες υγιεινής
  • Επιτέλεση άλλων καθηκόντων της κουζίνας, εφόσον ανατεθούν

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε συριακή κουζίνας
  • Γνώση των κανόνων υγείας και ασφάλειας σε μια κουζίνα
  • Επιδεξιότητα και ικανότητα χειρισμού εργαλείων κοπής και σκευών κουζίνας
  • Ομαδικό πνεύμα και καλές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Υπομονή και ικανότητα διατήρησης θετικής στάσης σε συνθήκες πίεσης
  • Πολύ καλή φυσική κατάσταση και αντοχή
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Προσφέρουμε:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Κοινωνικές Ασφαλίσεις
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Όσοι ενδιαφέρονται να εργαστούν στην παραπάνω θέση παρακαλώ όπως μας στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στη διεύθυνση [email protected]

Κύπρος, Λάρνακα