ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ

Δημοσιεύθηκε πριν από: 6 ημέρες
Λήγει σε 1 εβδομάδα
Reference Number: FJ178628

Περιγραφή Θέσης

Η CODECA είναι ένας μη κερδοσκοπικός οργανισμός που ιδρύθηκε και δραστηριοποιείται στην Κύπρο. Στόχος του οργανισμού είναι να προάγει την κοινωνική συνοχή, ανάπτυξη και φροντίδα κοινωνικά ευάλωτα άτομα.

Αναζητούμε έξι (6) Φροντιστές για την υποστήριξη του Κέντρου Υποδοχής και Φιλοξενίας Αιτηττών Διεθνούς Προστασίας (ΚΥΦΑΔΠ) Κοφίνου, Λάρνακα και για την υποστήριξη του Κέντρου Φιλοξενίας (ΚΕΦ) Λίμνες, στην Επαρχία Λάρνακα.

H θέση λειτουργεί με σύστημα βάρδιας.

Τα κύρια καθήκοντα του φροντιστή είναι τα ακόλουθα:

  1. Αναλαμβάνει τη φροντίδα διαμενόντων, βοηθά στην εφαρμογή θεραπευτικής/φαρμακευτικής αγωγής για τα άτομα αυτά και συμμετέχει στην εφαρμογή προγραμμάτων για την απασχόληση και ψυχαγωγία τούτων.
  2. Συνοδεύει τους διαμένοντες σε νοσηλευτικό ίδρυμα ή άλλη υπηρεσία/τμήμα του κράτους και εποπτεύει τις δραστηριότητές τους μέσα και έξω από το κτίριο του Κέντρου.
  3. Βοηθά στον προγραμματισμό και την προμήθεια ειδών πρώτης ανάγκης και εξοπλισμού για τις ανάγκες των διαμενόντων και παρέχει βοήθεια σε ευάλωτους διαμένοντες στη λήψη των γευμάτων τους.
  4. Διεκπεραιώνει τη σχετική με τα καθήκοντά του γραφειακή εργασία.
  5. Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν.

Απαραίτητα Προσόντα για Φροντιστή:

Δίπλωμα αναγνωρισμένης ανώτερης σχολής τριετούς τουλάχιστον διάρκειας σε ένα τουλάχιστον από τα ακόλουθα θέματα ή συνδυασμό θεμάτων: κοινωνική εργασία/ευημερία/πρόνοια, νηπιοβρεφοκομία, κοινωνιολογία, ψυχολογία, κοινωνική πολιτική, κοινωνική διοίκηση ή νοσηλευτική από αναγνωρισμένο εκπαιδευτικό ίδρυμα.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός ανάλογα με την εμπειρία
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

Εάν έχετε τις δεξιότητες και τη δέσμευση που αναζητούμε, θα θέλαμε να λάβουμε μια αίτηση από εσάς στο [email protected]. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο 22 042091

Κύπρος, Λάρνακα